Jump to content

Garrett Axiom Just Old Technology? I Saw This Posted ....


Recommended Posts


And that is why it's great to have choices.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A reasonable technological discussion about an unreasonable, uninformed dig.

Thank you for the education Steve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

AND as I learned many "detectors" ago !

The Proof will be in the 🍮 Pudding !

So screw yer wigs on tight and give it a Lil time and we'll see what the Hands on opinions and show an tell  turns out to be !

Good reading here ladies and gents keep up the solid interests and time will tell us more 🙊🙉🙈🤠.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Steve Herschbach said:

Λίγη λεπτομέρεια. Κάλεσα τις συσκευές εισαγωγικού επιπέδου Infinium και TDI. ATX χαμηλότερο μεσαίο επίπεδο. SDC και GPX 5000 μεσαίου επιπέδου. Axiom και GPX 6000 ανώτερο μεσαίο επίπεδο. Και GPZ 7000 η συσκευή κορυφαίου επιπέδου.

Οι άνθρωποι λαχταρούν απλές απαντήσεις. Αποδεικνύεται ότι η ανίχνευση μετάλλων δεν είναι τόσο απλή. Τι είναι καλύτερο, GPX 6000 ή GPX 5000; Η απλή απάντηση είναι GPX 6000. Η πραγματική απάντηση είναι ότι εξαρτάται από το έδαφος, τα πηνία και τις ρυθμίσεις. Μπορεί ένα GPX 6000 με το μεγαλύτερο πηνίο του να ανιχνεύσει ένα ψήγμα πολλαπλών ουγγιών βαθύτερο από ένα GPX 5000 με ακόμη μεγαλύτερο πηνίο; Λοιπόν, όχι, μάλλον όχι. Τραβάω λοιπόν αυτό το βίντεο και αποδεικνύω ότι το GPX 5000 είναι καλύτερο από ένα GPX 6000 και στη μισή τιμή.

Ή τραβάω ένα βίντεο και δείχνω μια GPX 6000 εντελώς μπερδεμένη από την EMI, ενώ μια GPX 5000 χειρίζεται το ίδιο EMI με ευκολία. Ή, γυρίζω ένα βίντεο και δείχνω ένα μέρος με καυτούς βράχους όπου οι 6000 σηματοδοτούν τρεις φορές ανά αιώρηση σε βράχους που ακούγονται σαν χρυσός, αλλά το GPX 5000 τα συντονίζει εύκολα.

Μπορώ να δείξω όλα τα παραπάνω. Αν το κάνω και σας ρωτήσω ποιο είναι καλύτερο, το GPX 5000 ή το GPX 6000, ποια θα ήταν η απάντηση; Η απάντησή μου είναι ότι ο GPX 5000 είναι ένας από τους πιο ισχυρούς και ευέλικτους ανιχνευτές PI που έχουν κατασκευαστεί ποτέ. Το πώς συγκρίνεται με το 6000 εξαρτάται εξ ολοκλήρου από την ακριβή κατάσταση, με πολλές μεταβλητές να λαμβάνονται υπόψη. Και η ειλικρινής πραγματικότητα είναι ότι για ορισμένες χρήσεις, σε ορισμένα μέρη, το GPX 5000 είναι η καλύτερη επιλογή από το GPX 6000. Αν έπρεπε να ταξιδέψω σε όλο τον κόσμο με τυχαίες άγνωστες καταστάσεις ανίχνευσης, θα προτιμούσα να έχω το 5000 γιατί το ξέρω μπορεί να αντέξει απολύτως οτιδήποτε ρίξω σε αυτό. Το GPX 6000 είναι πιο εξειδικευμένο και με υψηλό κορδόνι, πραγματικά εξαιρετικό τις περισσότερες φορές, αλλά ταιριάζει σε ορισμένα σημεία και μπορεί να είναι δύσκολο να το αντιμετωπίσετε.

Η πραγματική ζωή δεν είναι ασπρόμαυρη, έχει αποχρώσεις του γκρι και η ανίχνευση είναι πιο περίπλοκη από τις απλοϊκές απαντήσεις που ποθούν ορισμένοι. Η παραπάνω κατάσταση GPX 5000 έναντι GPX 6000 αντικατοπτρίζεται τέλεια στην ερώτηση Axiom έναντι GPX 6000. Είναι δύο συσκευές, με δυνατά και μειονεκτήματα. Ποιο μπορεί να προτιμήσετε θα εξαρτηθεί από το πού βρίσκεστε και ποιες είναι οι ακριβείς συνθήκες. Δεν νομίζω ότι το ένα είναι καλύτερο από το άλλο. Απλώς είναι διαφορετικοί, και μου αρέσουν και τα δύο, δεν θα με πείραζε να τα έχω και τα δύο, καθώς αλληλοσυμπληρώνονται με κάποιους τρόπους, το ένα αδύναμο όπου το άλλο είναι δυνατό. Αυτή είναι η αλήθεια, αυτή είναι η ειλικρινής απάντηση, όχι κάποια ασπρόμαυρη δήλωση «αυτό είναι καλύτερο από εκείνο» από κάποιους YouTubers με λίγες ώρες χρήσης κάτω από τη ζώνη τους. Σέβομαι αρκετά τους ανθρώπους σε αυτό το φόρουμ ώστε να μην προσφέρω τέτοιο παππ στις μάζες,

I really enjoy reading your posts that contain knowledge and objectivity. I want you to know that you have earned my respect.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

All I'm going to say about this is, Steve hit the nail on the head with his first response!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...